ZW
Aktualności
WIELKANOCNE SPOTKANIE
23.03.2018
Zgodnie z tradycją żołnierze i pracownicy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie spotkali się, by z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dzieląc się symbolicznym jajkiem złożyć sobie życzenia.


   W przededniu Świąt Wielkanocnych  w sali konferencyjnej Katedry Polowej Wojska Polskiego odbyło się spotkanie Wielkanocne Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.
 
   Oprócz kierownictwa, żołnierzy i pracowników Oddziału udział w spotkaniu  wzięli zaproszeni goście na czele z Biskupem Polowym Wojska Polskiego ks. bp. Józefem Guzdkiem, Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomaszem Połuchem oraz goście z innych służb mundurowych, firm współpracujących i zaprzyjaźnionych z naszym Oddziałem. Nie mogło zabraknąć z nami Pani Hanny Rybickiej córki Józefa Rybickiego ps. "Andrzej" ostatniego dowódcy Kedywu Okręgu Warszawa Armii Krajowej, uczestnika powstania warszawskiego.
    Po zabraniu głosu i złożeniu świątecznych życzeń przez Komendanta Oddziału, Komendanta Głównego ŻW i Biskupa Polowego WP oraz po poświęceniu symbolicznego posiłku przez kapelana Żandarmerii Wojskowej ks. kan. dr Ireneusza Birusia wszyscy zebrani podzielili się jajkiem składając sobie życzenia.


 

 Foto / Tekst: Konrad