ZW
Aktualności
SZKOLENIE POLIGONOWE - WĘDRZYN
15.04.2018
W dniach 9 - 15 kwietnia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie doskonalili umiejętności taktyczne oraz kondycję strzelecką.

   Podczas szkolenia taktycznego, strzelań przygotowawczych i sytuacyjnych skupiono się głównie na doskonaleniu umiejętności strzeleckich podczas działań ochronnych. Baza szkoleniowa wędrzyńskiego ośrodka umożliwiła również przeprowadzenie zajęć z obszaru działań w terenie zurbanizowanym.

   Podczas zajęć taktycznych żołnierze grup działań specjalnych mieli możliwość współdziałania ze śmigłowcem doskonaląc umiejętności naprowadzania, desantowania i ewakuacji z terenu zurbanizowanego. Doskonalili taktyczne procedury szturmu z wykorzystaniem materiałów wybuchowych.

  

   W trakcie szkolenia żołnierze Wydziału Ochrony doskonalili umiejętności z zakresu posługiwania się jednostkami broni, będącymi na indywidualnym wyposażeniu, wykonując programowe strzelania.  Kolejnym elementem szkolenia było doskonalenie taktyki działań grup ochronnych w przeciwdziałaniu atakom terrorystycznym na kolumnę pojazdów, działania grupy ochronnej w sytuacjach szczególnych, taktyki jazdy ochronnej.

Foto: Paweł, Archiwum WDS/ Tekst: Pion Szkolenia


>ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII<